Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

napisz

Już otwarte! Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej placówki! Zapisy już trwają!


Ostatnie wolne miejsca!

Przedszkole i żłobek


przyrodniczo-językowe

Tumirai to środowisko naturalne dla każdego malucha.DLACZEGO NASZE PRZEDSZKOLE?


 • kameralna grupa ( do 12 os w  grupie żłobkowej, do 18 os. w grupie  przedszkolnej) stwarza lepsze możliwości dla rozwoju dziecka, jego stosunków interpersonalnych, zmniejsza ryzyko zachorowania przenoszonego drogą kropelkową tj przeziębienia, grypy, świnki etc.

 • dogodne położenie Tumirai: blisko stacji PKP i przystanku PKS

 • ogromny plac zabaw 900 m2 oraz zagroda dla minizoo a w niej świnka wietnamska, koza miniaturka, koziołek miniaturka, dwie kaczki, kura i kangur. Razem z dziećmi będziemy uczyć się wrażliwości na potrzeby innych istot. Trawiaste podłoże placu zabaw jest korzystne dla rozwoju dziecka- daje możliwość obcowania naturą i jest zdrowe dla stóp dziecka. Tzw. bezpieczne nawierzchnie są zupełnie płaskie i wykonane z tworzywa sztucznego przez co nie są przyjazne ze względów poznawczych poznawczych ortopedycznych.

 • Własna szklarnia jest okazją do wielu doświadczeń przyrodniczych

 • Nowoczesne wnętrza zaprojektowane z myślą o dzieciach.
 • Bogate wyposażenie w nowoczesne pomoce naukowe i kreatywne zabawki. Rozwiązania audiowizualne i interaktywne pozwalaja na urozmaicenie działań dydaktycznych. Posiadamy wytwornice baniek, tablet, projektory multimedialne, własne kamery TV- dzięki takim sprzętom zajęcia nigdy nie są nudne.
 • Nauczyciele wyznają zasady pedagogiki M.Montessorii i J.Korczaka
 • Praca z dziećmi metodą projektów, działania i eksperymentów
 • Brak ukrytych opłat. W naszym przedszkolu wszystkie zajęcia, nawet te ponadprogramowe są w cenie czesnego.
 • Język angielski codziennie!
 • Język francuski dwa razy w tygodniu
 • Menu pełnowartościowe slowfood tworzone na potrzeby dzieci przez dietetyka. Koszt wyżywienia 9 zł dziennie zawiera: śniadanie, II śniadanie, obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.

 • Elastyczne godziny pracy. Musisz zostać dłużej w pracy, spóźnisz się? Po prostu zadzwoń- jeśli to wyjątkowa sytuacja pomożemy

 • Pełen pasji i pozytywnej energii personel z wykształceniem i bogatym doświadczeniem pedagogicznym.


PROFIL PRZYRODNICZO-JĘZYKOWY


Tumirai kocha naturę:

 • realizujemy program edukacji przyrodniczej poprzez eksperymenty i doświadczenia np: w jakich warunkach pająk zrobi sieć, zróbmy własny jogurt, jak działa filtr do wody itp.

 • posiadamy własną eko zagrodę, a tam mikroświnka, kozy karłowate, kura, kaczki i kangur. dzieci uczą się empatii i szacunku do natury.

 • własna szklarnia i grządki to okazja to zdobywania wiedzy przez doświadczanie, smakowanie, oglądanie... Zabawa nie ma końca, a wychodowany samodzielne pomidor smakuje słońcem!

 • celebrujemy: Światowy Tydzień Zwierząt, Światowy Dzień Wody, Europejski Dzień Ptaków, Dzień Ziemi, Pierwszy Dzień Wiosny.
Tumirai uczy języka angielskiego:

 • nasze ciocie mówią do nas po polsku i po angielsku w trakcie dnia- codziennie

 • jeden z naszych lektorów jest angielskojęzyczny. Dzięki temu dzieci uczą sie prawidłowego akcentu.


Tumirai uczy języka francuskiego:

 • dwa razy w tygodniu Pani Asia Zielińska prowadzi zajęcia z francuskiego. Pani Asia jest nauczycielem języka francuskiego. Umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu nabyła w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na specjalizacji nauczycielskiej oraz w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego. Dodatkowo mieszkała przez rok we Francji poznając żywy język i kulturę tego kraju.


Jak uczymy się języka francuskiego w przedszkolu?

Program zajęć  jest stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym i opiera się o zabawę, dzięki której dzieci łatwiej uczą się słówek i zwrotów w języku francuskim. Na zajęciach uruchamiamy wszystkie zmysły – rysujemy, śpiewamy z pokazywaniem, lepimy, poznajemy po smaku, zapachu, dotyku, wydawanym odgłosie… bawimy się klockami edukacyjnymi (pus i paleta edukacyjna, memo)…

Dzięki takiej formie zajęć dzieci bardzo chętnie w nich uczestniczą, ale też dużo z nich wynoszą – już po paru lekcjach śpiewają w domu piosenki w języku francuskim oraz znają pierwsze słówka. Chciałabym podkreślić, że mimo zabawowej formy zajęć dzieci nabywają na nich umiejętność porozumiewania się w języku obcym w podstawowym zakresie.

Nauczymy się :

- liczb od 1 do 10,

- kolorów,

- nazw zwierząt domowych i dzikich,

- dni tygodnia,

- nazw zabawek,

- produktów spożywczych,

- przyborów szkolnych,

- ubrań,

- części ciała,

- pomieszczeń w domu,

- porównamy tradycje świąteczne polskie i francuskie,

- poznamy główne zabytki Paryża,

Dlaczego już uczyć dzieci języka tak wcześnie?

Przyczyna jest prosta: Językoznawcy przypuszczają, że najlepszy okres do nauki języka obcego to wiek od drugiego do ósmego roku życia. W tym czasie trwa budowa mózgu i rozwój układu nerwowego. Wszechstronny rozwój we wczesnych latach życia pobudza tworzenie się synaps i wzmacnia wykorzystanie potencjału umysłowego. Tak więc dzieci, które wyrosły w środowisku wielojęzycznym, są wyraźnie bardziej elastyczne i mają lepszą percepcję. Potrafią one również o wiele łatwiej przyswajać kolejne języki, niż dzieci, które wyrosły w środowisku jednego tylko języka. A poza tym: lekcje języka oferują dobre możliwości nauki interkulturowej. Już najmłodsi poprzez piosenki i opowiadania dowiadują się wiele o kulturze innego kraju. Centralny element edukacji w globalnym świecie. Ponadto uczestniczenie w zajęciach językowych w wieku przedszkolnym powoduje osłuchanie się z melodią języka i w znacznym stopniu ułatwia jego przyswajanie w wieku starszym.
Nasz przedszkolak będzie:

 • szanował siebie i innych

 • wrażliwy na przyrodę i piękno natury;

 • aktywny i twórczy;

 • posiadał nawyki ochrony i pielęgnacji roślin i zwierząt;

 • miał wiedzę i umiejętności do podjęcia nauki w szkole podstawowej.
Co uwzględnia czesne:

 • zajęcia dydaktyczne metodą M. Montessorii
 • zajęcia muzyczne
 • zajęcia sportowe
 • zajęcia plastyczne
 • zajęcia taneczne
 • język angielski codzienne
 • zabawy fundamentalne
 • język francuski
 • eksperymenty przyrodnicze
 • arteterapia
 • pomoc logopedy
 • pomoc psychologa
 • cykliczne warsztaty psychologiczne dla rodziców
 • monitoring online
 • prezenty urodzinowe, mikołajkowe
 • warsztaty, teatrzyki i inne wydarzenia odbywające się na terenie przedszkola